Nieuwe soorten

14-04-2024 – Klimopereprijs – Veronica hederifolia – Rozendaal – Kleiberglaan e.o.

Klimopereprijs - Veronica hederifolia

Klimopereprijs – Veronica hederifolia

06-04-2024 – Atlantische Canadese Gans – Branta canadensis canadensis – Bargerveen

Atlantische Canadese Gans - Branta canadensis canadensis

Atlantische Canadese Gans – Branta canadensis canadensis

06-04-2024 – Lavendelhei – Andromeda polifolia – Bargerveen – (Zeldzaam)

Lavendelhei - Andromeda polifolia

Lavendelhei – Andromeda polifolia

26-03-2024 – Steppekievit – Vanellus gregarius – Wageningen – Binnenveld – Binnenveldse Hooilanden – (Zeer Zeldzaam)

Steppekievit - Vanellus gregarius

Steppekievit – Vanellus gregarius

04-03-2024 – Zwartkoprietzanger – Acrocephalus melanopogon ♂️ – Rhenen – Hoornwerk aan de Grebbe Grebbedijk (Utr.) (Zeer Zeldzaam)

29-02-2024 – Mammoetboom – Sequoiadendron giganteum – Zwolle – Zandhove / De Oude Mars (Zeldzaam)

Mammoetboom - Sequoiadendron giganteum

Mammoetboom – Sequoiadendron giganteum

29-02-2024 – Wilde narcis – Narcissus pseudonarcissus – Zwolle – Zandhove / De Oude Mars

Wilde narcis - Narcissus pseudonarcissus

Wilde narcis – Narcissus pseudonarcissus

17-02-2024 – Pallas’ Boszanger – Phylloscopus proregulus – Zwolle – Aa-Landen – Zeldzaam

Pallas' Boszanger - Phylloscopus proregulus

Pallas’ Boszanger – Phylloscopus proregulus

17-02-2024 – Troskalknetje – Badhamia utricularis – Loenen (Gld.) – Hoeve Delle

Troskalknetje - Badhamia utricularis

Troskalknetje – Badhamia utricularis

17-02-2024 – Berkenweerschijnzwam – Inonotus obliquus – Loenen (Gld.) – Hoeve Delle

Berkenweerschijnzwam - Inonotus obliquus

Berkenweerschijnzwam – Inonotus obliquus

30-01-2024 – Korhoen – Lyrurus tetrix ♂️ – Sallandse Heuvelrug – Haarlerberg – Zeer Zeldzaam

Korhoen - Lyrurus tetrix ♂️

Korhoen – Lyrurus tetrix ♂️

30-10-2023 – Roodbuikwaterspreeuw – Cinclus cinclus aquaticus – Buurse – Harmöle – Zeer Zeldzaam

Roodbuikwaterspreeuw - Cinclus cinclus aquaticus

Roodbuikwaterspreeuw – Cinclus cinclus aquaticus

26-09-2023 – Gerande oeverspin – Dolomedes fimbriatus – Winterswijk – Wooldse Veen

Gerande oeverspin - Dolomedes fimbriatus

Gerande oeverspin – Dolomedes fimbriatus

24-09-2023 – Witte mosterd – Sinapis alba – Wekerom – Wekeromse Zand

Witte mosterd - Sinapis alba

Witte mosterd – Sinapis alba

22-09-2023 – Roodbruine slanke amaniet – Amanita fulva – Loenen (Gld.) – Hoeve Delle

Roodbruine slanke amaniet - Amanita fulva

Roodbruine slanke amaniet – Amanita fulva

22-09-2023 – Bleekgele droogbloem – Gnaphalium luteoalbum – Loenen (Gld.) – Hoeve Delle

Bleekgele droogbloem - Gnaphalium luteoalbum

Bleekgele droogbloem – Gnaphalium luteoalbum

22-09-2023 – Robinia – Robinia pseudoacacia – Loenen (Gld.) – Reeënberg

Robinia - Robinia pseudoacacia

Robinia – Robinia pseudoacacia

19-09-2023 – Grote veldhommel – Bombus magnus ♂️ Rozendaal – Rozendaalse Veld – Zeldzaam

Grote veldhommel - Bombus magnus

Grote veldhommel – Bombus magnus

16-09-2023 – Zompsprinkhaan – Pseudochorthippus montanus ♀️ Apeldoorn – De Maten – Eglantier – Zeldzaam

Zompsprinkhaan - Pseudochorthippus montanus ♀️

Zompsprinkhaan – Pseudochorthippus montanus ♀️

15-09-2023 – Porseleinhoen – Porzana porzana – Nijkerk – Polder Arkemheen – Arlersteeg e.o.

Porseleinhoen - Porzana porzana

Porseleinhoen – Porzana porzana

14-09-2023 – Kleine steentijm – Clinopodium acinos – Soesterberg – Vliegbasis Soesterberg – Start- en Landingsbaan – Zeldzaam

Kleine steentijm - Clinopodium acinos

Kleine steentijm – Clinopodium acinos

12-09-2023 – Venglazenmaker – Aeshna juncea ♂️ Wekerom – Wekeromse Zand – (Zeer Zeldzaam)

Venglazenmaker - Aeshna juncea ♂️

Venglazenmaker – Aeshna juncea ♂️

12-09-2023 – Gewone tweevleugel – Cloeon dipterum – Wekerom – Wekeromse Zand

Gewone tweevleugel - Cloeon dipterum

Gewone tweevleugel – Cloeon dipterum

09-09-2023 – Bergveldwesp – Polistes biglumis ♀️ IJssel – t.h.v. Rheden – Zeldzaam

Bergveldwesp - Polistes biglumis ♀️

Bergveldwesp – Polistes biglumis ♀️

09-09-2023 – Boomkrekel – Oecanthus pellucens ♀️ De Steeg – Het Broek – Zeldzaam

Boomkrekel - Oecanthus pellucens ♀️

Boomkrekel – Oecanthus pellucens ♀️

07-09-2023 – Heggenduizendknoop – Fallopia dumetorum – Brummen – Het Zaaibroek

Heggenduizendknoop - Fallopia dumetorum

Heggenduizendknoop – Fallopia dumetorum

04-09-2023 – Krombekstrandloper – Calidris ferruginea – Arnhem – Park Lingezegen – Waterrijk oost – (Zeldzaam in deze omgeving)

Krombekstrandloper - Calidris ferruginea

Krombekstrandloper – Calidris ferruginea

03-09-2023 – Watercrassula – Crassula helmsii – Brummen – Empese en Tondense heide

Watercrassula - Crassula helmsii

Watercrassula – Crassula helmsii

03-09-2023 – Knikkend tandzaad – Bidens cernua – Brummen – Empese en Tondense heide

Knikkend tandzaad - Bidens cernua

Knikkend tandzaad – Bidens cernua

03-09-2023 – Eikenmos – Evernia prunastri – Arnhem – Vrijland Veteranen Landgoed

Eikenmos - Evernia prunastri

Eikenmos – Evernia prunastri

24-08-2023 – Grote waternavel – Hydrocotyle ranunculoides – Hijkerveld

Grote waternavel - Hydrocotyle ranunculoides

Grote waternavel – Hydrocotyle ranunculoides

20-08-2023 – Japanse duizendknoop – Fallopia japonica – Ellecom – Begraafplaats

Japanse duizendknoop - Fallopia japonica

Japanse duizendknoop – Fallopia japonica

20-03-2023 – Klimop – Hedera helix – Eerbeek

Klimop - Hedera helix

Klimop – Hedera helix

18-08-2023 – Veldmuis – Microtus arvalis – Arnhem – Vrijland Veteranen Landgoed

Veldmuis - Microtus arvalis

Veldmuis – Microtus arvalis

17-08-2023 – Sporkehout – Frangula alnus – Winterswijk – Wooldse Veen

Sporkehout - Frangula alnus

Sporkehout – Frangula alnus

17-08-2023 – Gewone waternavel – Hydrocotyle vulgaris – Winterswijk – Wooldse Veen

Gewone waternavel - Hydrocotyle vulgaris

Gewone waternavel – Hydrocotyle vulgaris

15-08-2023 – Vlasbekuiltje – Calophasia lunula – Arnhem – Vrijland Veteranen Landgoed (Zeldzaam)

Vlasbekuiltje - Calophasia lunula

Vlasbekuiltje – Calophasia lunula

15-08-2023 – Ectophasia crassipennis – Arnhem – Vrijland Veteranen Landgoed

Ectophasia crassipennis

Ectophasia crassipennis

15-08-2023 – Arge ustulata – Arnhem – Vrijland Veteranen Landgoed

Arge ustulata

Arge ustulata

13-08-2023 – Trosalant – Inula racemosa – Arnhem – Park Lingezegen – Waterrijk oost – (Zeldzaam)

Trosalant - Inula racemosa

Trosalant – Inula racemosa

11-08-2023 – Brede raai – Galeopsis ladanum – Hoenderloo – Dal van Deelen – (Zeer Zeldzaam)

Brede raai - Galeopsis ladanum

Brede raai – Galeopsis ladanum

11-08-2023 – Eenjarige hardbloem – Scleranthus annuus – Hoenderloo – Dal van Deelen

Eenjarige hardbloem - Scleranthus annuus

Eenjarige hardbloem – Scleranthus annuus

10-08-2023 – Grote kroosvaren – Azolla filiculoides – Nijkerk – Polder Arkemheen – West

Grote kroosvaren - Azolla filiculoides

Grote kroosvaren – Azolla filiculoides

08-08-2023 – Lichte aardslak – Limacus flavus – Eerbeek – Zeldzaam

Lichte aardslak - Limacus flavus

Lichte aardslak – Limacus flavus

07-08-2023 – Kanaaljuffer – Erythromma lindenii ♀️- Doesburg –  Zeldzaam

Kanaaljuffer - Erythromma lindenii ♀️

Kanaaljuffer – Erythromma lindenii ♀️

05-08-2023 – Zuidelijke heidelibel – Sympetrum meridionale – Veluwezoom – Herikhuizerveld –  Zeldzaam

Zuidelijke heidelibel - Sympetrum meridionale ♀️

Zuidelijke heidelibel – Sympetrum meridionale ♀️

26-07-2023 – Klein warkruid – Cuscuta epithymum – Dieren – Zeldzaam

Klein warkruid - Cuscuta epithymum

Klein warkruid – Cuscuta epithymum

25-07-2023 – Poelruiter – Tringa stagnatilis – Olst – Hengforderwaarden – Zeldzaam

Poelruiter - Tringa stagnatilis

Poelruiter – Tringa stagnatilis

25-07-2023 – Groot warkruid – Cuscuta europaea – Olst – Hengforderwaarden – Zeldzaam

Groot warkruid - Cuscuta europaea

Groot warkruid – Cuscuta europaea

25-07-2023 – Aphrophora salicina – Olst – Hengforderwaarden

Aphrophora salicina

Aphrophora salicina

25-07-2023  – Chinese wolhandkrab – Eriocheir sinensis – Olst – Hengforderwaarden

Chinese wolhandkrab - Eriocheir sinensis

Chinese wolhandkrab – Eriocheir sinensis

20-07-2023 – Grauwe borstel – Dicallomera fascelina – Hoenderloo – Deelerwoud – Zuid

Grauwe borstel - Dicallomera fascelina

Grauwe borstel – Dicallomera fascelina

17-07-2023 – Klein dooiermos – Polycauliona polycarpa – Kilder – Montferland zoom

Klein dooiermos - Polycauliona polycarpa

Klein dooiermos – Polycauliona polycarpa

17-07-2023 – Meisjesogen – Coreopsis tinctoria – Kilder – Montferland zoom

Meisjesogen - Coreopsis tinctoria

Meisjesogen – Coreopsis tinctoria

15-07-2023 – Gewoon jakobskruiskruid – Jacobaea vulgaris subsp. vulgaris – Schaarsbergen – Groot Warnsborn

Gewoon jakobskruiskruid - Jacobaea vulgaris subsp. vulgaris

Gewoon jakobskruiskruid – Jacobaea vulgaris subsp. vulgaris

14-07-2023 – Kleine watereppe – Berula erecta – Weerribben – Venebosch

Kleine watereppe - Berula erecta

Kleine watereppe – Berula erecta

07-07-2023 – Rosse knobbeldaas – Hybomitra solstitialis – Weerribben

Rosse knobbeldaas - Hybomitra solstitialis

Rosse knobbeldaas – Hybomitra solstitialis

06-07-2023 – Valse salie – Teucrium scorodonia – Veluwezoom – Herikhuizerveld

Valse salie - Teucrium scorodonia

Valse salie – Teucrium scorodonia

04-07-2023 – Schaduwstipspanner – Idaea rusticata – Eerbeek

Schaduwstipspanner - Idaea rusticata

Schaduwstipspanner – Idaea rusticata

02-07-2023 – Ringtaling – Callonetta leucophrys ♂️ + ♀️ – Brummen – Empese en Tondense heide

Ringtaling - Callonetta leucophrys

Ringtaling – Callonetta leucophrys ♂️ + ♀️

02-07-2023 – Zeegroene muur – Stellaria palustris – Brummen – Empese en Tondense heide

Zeegroene muur - Stellaria palustris

Zeegroene muur – Stellaria palustris

02-07-2023 – Zompvergeet-mij-nietje – Myosotis laxa – Brummen – Empese en Tondense heide

Zompvergeet-mij-nietje - Myosotis laxa

Zompvergeet-mij-nietje – Myosotis laxa

02-07-2023 – Alysson spinosus – Brummen – Empese en Tondense heide

Alysson spinosus

Alysson spinosus

02-07-2023 – Trichostegia minor – Brummen – Empese en Tondense heide

Trichostegia minor

Trichostegia minor

02-07-2023 – Kraaihei – Empetrum nigrum – Loenen (Gld.) – Groenouwe – (Zeldzaam)

Kraaihei - Empetrum nigrum

Kraaihei – Empetrum nigrum

27-06-2023 – Triteleia laxa – Brummen – Cortenoever – Brummelse Banddijk – (Zeldzaam)

Triteleia laxa

Triteleia laxa

24-06-2023 – Tengere rus – Juncus tenuis – Winterswijk – Willinks Weust Heksenbos

Tengere rus - Juncus tenuis

Tengere rus – Juncus tenuis

20-06-2023 – Bosparelmoervlinder – Melitaea athalia – Gortel – Gortelse Bos – Zeldzaam

Bosparelmoervlinder - Melitaea athalia

Bosparelmoervlinder – Melitaea athalia

20-06-2023 – Donker visstaartje – Meganola strigula – Gortel – Gortelse Bos – Zeer Zeldzaam

Donker visstaartje - Meganola strigula.

Donker visstaartje – Meganola strigula.

19-06-2023 – Geelsprietdikkopje – Thymelicus sylvestris – Arnhem – Vrijland Veteranen Landgoed – Zeldzaam

Geelsprietdikkopje - Thymelicus sylvestris

Geelsprietdikkopje – Thymelicus sylvestris

15-06-2023 – Struikrietzanger – Acrocephalus dumetorum ♂️ – Oostvaardersplassen – Knardijk / Begin Praamweg / Spoorviaduct – Zeer Zeldzaam

Struikrietzanger - Acrocephalus dumetorum ♂️

Struikrietzanger – Acrocephalus dumetorum ♂️

14-06-2023 – Grijze spinnendoder – Pompilus cinereus – Rozendaal – Rozendaalse Veld

Grijze spinnendoder - Pompilus cinereus

Grijze spinnendoder – Pompilus cinereus

07-06-2023 – Bijenorchis – Ophrys apifera – Brummen – Oekensche Veld

Bijenorchis - Ophrys apifera

Bijenorchis – Ophrys apifera

05-06-2023 – Roodbruine heiderouwzwever – Exoprosopa capucina – Hoenderloo – Dal van Deelen

Roodbruine heiderouwzwever - Exoprosopa capucina

Roodbruine heiderouwzwever – Exoprosopa capucina

01-06-2023 – Cetti’s Zanger – Cettia cetti – Nuldernauw – Delta Schuitenbeek – Zeldzaam

Cetti's Zanger - Cettia cetti ♂️

Cetti’s Zanger – Cettia cetti ♂️

01-06-2023 – Hermelijn – Mustela erminea – Nuldernauw – Delta Schuitenbeek – Zeldzaam

Hermelijn - Mustela erminea

Hermelijn – Mustela erminea

29-05-2023 – Morinelplevier – Charadrius morinellus – Kloosterhaar – Rauwbloksweg Zuid – Zeldzaam

Morinelplevier - Charadrius morinellus

Morinelplevier – Charadrius morinellus

28-05-2023 – Argogorytes mystaceus – Eerbeek – Eerbeekse Hooilanden

Argogorytes mystaceus

Argogorytes mystaceus

28-05-2023 – Blaaszegge – Carex vesicaria – Brummen – Empese en Tondense heide

Blaaszegge - Carex vesicaria

Blaaszegge – Carex vesicaria

28-05-2023 – Moerashertshooi – Hypericum elodes – Brummen – Empese en Tondense heide

Moerashertshooi - Hypericum elodes

Moerashertshooi – Hypericum elodes

28-05-2023 – Waterweegbree spec. – Alisma spec. – Brummen – Empese en Tondense heide

Waterweegbree spec. - Alisma spec.

Waterweegbree spec. – Alisma spec.

27-05-2023 – Cantharis obscura/paradoxa – Hoenderloo – Dal van Deelen

Cantharis obscura/paradoxa

Cantharis obscura/paradoxa

27-05-2023 – Sint-janskruidblokspanner – Aplocera efformata – Hoenderloo – Dal van Deelen

Sint-janskruidblokspanner - Aplocera efformata

Sint-janskruidblokspanner – Aplocera efformata

27-05-2023 – Valse kamille – Anthemis arvensis – Hoenderloo – Dal van Deelen – Zeldzaam

Valse kamille - Anthemis arvensis

Valse kamille – Anthemis arvensis

27-05-2023 – Boskruiskruid – Senecio sylvaticus – Hoenderloo – Dal van Deelen

Boskruiskruid - Senecio sylvaticus

Boskruiskruid – Senecio sylvaticus

26-05-2023 – Melkwitte zomervlinder – Jodis lactearia – Hoenderloo – Deelerwoud – Zuid

Melkwitte zomervlinder - Jodis lactearia

Melkwitte zomervlinder – Jodis lactearia

23-05-2023 – Venwitsnuitlibel – Leucorrhinia dubia ♂️ – Engbertsdijksvenen – Zuid – Nieuwe Leidijk – Zeldzaam

Venwitsnuitlibel - Leucorrhinia dubia ♂️

Venwitsnuitlibel – Leucorrhinia dubia ♂️

23-05-2023 – Snuitwaterzweefvlieg – Eurimyia lineata – Engbertsdijksvenen – Zuid – Nieuwe Leidijk

Snuitwaterzweefvlieg - Eurimyia lineata

Snuitwaterzweefvlieg – Eurimyia lineata

23-05-2023 – Rood struikhaantje – Gonioctena viminalis – Engbertsdijksvenen – Zuid – Nieuwe Leidijk

Rood struikhaantje - Gonioctena viminalis

Rood struikhaantje – Gonioctena viminalis

23-05-2023 – Wolfspoot – Lycopus europaeus – Engbertsdijksvenen – Zuid – Nieuwe Leidijk

Wolfspoot - Lycopus europaeus

Wolfspoot – Lycopus europaeus

23-05-2023 – Gestreepte witbol – Holcus lanatus – Engbertsdijksvenen – Zuid – Nieuwe Leidijk

Gestreepte witbol - Holcus lanatus

Gestreepte witbol – Holcus lanatus

23-05-2023 – Roodviltmos – Aulacomnium palustre – Engbertsdijksvenen – Zuid – Nieuwe Leidijk

Roodviltmos - Aulacomnium palustre

Roodviltmos – Aulacomnium palustre

20-05-2023 – Stipfopwesp – Chrysotoxum festivum – Boswachterij Staphorst

Stipfopwesp - Chrysotoxum festivum

Stipfopwesp – Chrysotoxum festivum

20-05-2023 – Glasvleugelpijlstaart – Hemaris fuciformis – Boswachterij Staphorst – Ganzeplas

Glasvleugelpijlstaart - Hemaris fuciformis

Glasvleugelpijlstaart – Hemaris fuciformis

11-05-2023 – Bosgeelstreep – Tipula flavolineata – Veluwezoom

Bosgeelstreep - Tipula flavolineata ♀️

Bosgeelstreep – Tipula flavolineata ♀️

07-05-2023 – Zandtijger – Nephrotoma submaculosa – Arnhem – Arnhemse Heide

Zandtijger - Nephrotoma submaculosa

Zandtijger – Nephrotoma submaculosa

07-05-2023 – Zwartrugbosmier – Formica pratensis – Arnhem – Arnhemse Heide

Zwartrugbosmier - Formica pratensis

Zwartrugbosmier – Formica pratensis

04-05-2023 – Tauvlinder – Aglia tau – Rozendaal – Rozendaalse Bos – (Zeldzaam)

Tauvlinder - Aglia tau

Tauvlinder – Aglia tau

04-05-2023 – Dalkruid – Maianthemum bifolium – Rozendaal – Rozendaalse Bos

Dalkruid - Maianthemum bifolium

Dalkruid – Maianthemum bifolium

02-05-2023 – Hybride Chileense Flamingo x Flamingo – Phoenicopterus chilensis x Phoenicopterus roseus – Aalten – Dale (GE)

Hybride Chileense Flamingo x Flamingo - Phoenicopterus chilensis x Phoenicopterus roseus

Hybride Chileense Flamingo x Flamingo – Phoenicopterus chilensis x Phoenicopterus roseus

30-04-2023 – Ruwe beenderknager – Trox scaber – Veluwezoom

Ruwe beenderknager - Trox scaber

Ruwe beenderknager – Trox scaber

30-04-2023 – Roodzwarte borstelspinnendoder – Anoplius viaticus – Eerbeek – Beekhul

Roodzwarte borstelspinnendoder - Anoplius viaticus

Roodzwarte borstelspinnendoder – Anoplius viaticus

30-04-2023 – Groot schildmos – Parmotrema perlatum – Eerbeek – Beekhul

Groot schildmos - Parmotrema perlatum

Groot schildmos – Parmotrema perlatum

10-04-2023 – Grote zijdebij – Colletes cunicularius – Eerbeek

Grote zijdebij - Colletes cunicularius

Grote zijdebij – Colletes cunicularius

09-04-2023 – Grote sneeuwroem – Scilla forbesii – Eerbeek

Grote sneeuwroem - Scilla forbesii (1)

Grote sneeuwroem – Scilla forbesii

17-03-2023 – Paarbladig goudveil – Chrysosplenium oppositifolium – Eerbeek – Beekhul  (Zeldzaam)

Paarbladig goudveil - Chrysosplenium oppositifolium

Paarbladig goudveil – Chrysosplenium oppositifolium

01-12-2022 – Grijze Kroonkraanvogel – Balearica regulorum – Heerde – Assendorpsche Broek

Grijze Kroonkraanvogel - Balearica regulorum

Grijze Kroonkraanvogel – Balearica regulorum