Nachtvlinders A tot Z

  1. Aangebrande spanner – Ligdia adustata – Spanners (Geometridae)
  2. Agaatvlinder – Phlogophora meticulosa – Uilen (Noctuidae)
  3. Appeltak – Campaea margaritata – Spanners (Geometridae)
  4. Berberisspanner – Pareulype berberata – Spanners (Geometridae)
  5. Berken orvlinder- Tetheella fluctuosa – Eenstaartjes (Drepanidae)
  6. Berkenbrandvlerkvlinder – Pheosia gnoma – Tandvlinders (Notodontidae)
  7. Berkeneenstaart – Drepana falcataria – Eenstaartjes (Drepanidae)
  8. Berkenwintervlinder – Operophtera fagata – Spanners (Geometridae)
  9. Bessenglasvlinder – Synanthedon tipuliformis – Wespvlinders (Sesiidae)
  10. Blauwbandspanner – Cosmorhoe ocellata – Spanners (Geometridae)
  11. Blauwrandspanner – Plemyria rubiginata – Spanners (Geometridae)
  12. Bleke eenstaart – Falcaria lacertinaria – Eenstaartjes (Drepanidae)
  13. Bonte bandspanner – Epirrhoe tristata – Spanners (Geometridae)
  14. Bonte grasuil – Cerapteryx graminis – Uilen (Noctuidae)
  15. Bonte worteluil – Agrotis vestigialis – Uilen (Noctuidae)
  16. Boogsnuituil – Herminia grisealis – Spinneruilen (Erebidae)
  17. Bosbandspanner – Epirrhoe rivata – Spanners (Geometridae)
  18. Bosbesbruintje – Macaria brunneata – Spanners (Geometridae)
  19. Bosspanner – Scopula immutata – Spanners (Geometridae)
  20. Braamvlinder – Thyatira-batis – Eenstaartjes (Drepanidae)
  21. Brandvlerkvlinder – Pheosia tremula – Tandvlinders (Notodontidae)
  22. Breedbandhuismoeder – Noctua fimbriata – Uilen (Noctuidae)
  23. Bruine breedvleugeluil – Diarsia brunnea – Uilen (Noctuidae)
  24. Bruine daguil – Euclidia glyphica – Spinneruilen (Erebidae)
  25. Bruine granietuil – Crypsedra gemmea – Uilen (Noctuidae)
  26. Bruine groenuil – Anaplectoides prasina – Uilen (Noctuidae)
  27. Bruine grijsbandspanner – Cabera -exanthemata – Spanners (Geometridae)
  28. Bruine herfstuil – Agrochola circellaris – Uilen (Noctuidae)
  29. Bruine sikkeluil – Laspeyria flexula – Spinneruilen (Erebidae)
  30. Bruine snuituil – Hypena proboscidalis – Spinneruilen (Erebidae)
  31. Bruine vierbandspanner – Xanthorhoe spadicearia – Spanners (Geometridae)
  32. Bruine wapendrager – Clostera curtula – Tandvlinders (Notodontidae)
  33. Brummelspanner – Mesoleuca albicillata – Spanners (Geometridae)
  34. Dennenpijlstaart – Sphinx pinastri – Pijlstaarten (Sphingidae)
  35. Dennenspanner – Bupalus piniaria – Spanners (Geometridae)
  36. Diana-uil – Griposia aprilina – Uilen (Noctuidae)
  37. Donker halmuiltje – Oligia latruncula – Uilen (Noctuidae)
  38. Donker klaverblaadje – Macaria alternata – Spanners (Geometridae)
  39. Donkere marmeruil – Deltote pygarga – Uilen (Noctuidae)
  40. Donkergroene korstmosuil – Cryphia algae – Uilen (Noctuidae)
  41. Donsvlinder – Euproctis similis – Spinneruilen (Erebidae)
  42. Doodshoofdvlinder – Acherontia atropos – Pijlstaarten (Sphingidae)
  43. Driehoekuil Trapeziumuil – Xestia triangulumditrapezium – Uilen (Noctuidae)
  44. Drietand Psi uil – Acronicta tridens psi – Uilen (Noctuidae)
  45. Dromedaris – Notodonta dromedarius – Tandvlinders (Notodontidae)
  46. Dubbelstipvoorjaarsuil Anorthoa munda – Uilen (Noctuidae)
  47. Dubbelstipvoorjaarsuil – Perigrapha munda – Uilen (Noctuidae)
  48. Dwerghuismoeder – Panemeria-tenebrata – Uilen (Noctuidae)
  49. Dwergstipspanner – Idaea fuscovenosa – Spanners (Geometridae)
  50. Egale stipspanner – Idaea straminata – Spanners (Geometridae)
  51. Egale stofuil – Hoplodrina blanda – Uilen (Noctuidae)
  52. Eikenprocessierups – Thaumetopoea processionea – Tandvlinders (Notodontidae)
  53. Eikenuiltje – Dryobotodes eremita – Uilen (Noctuidae)
  54. Eikenvoorjaarsuil – Orthosia-miniosa – Uilen (Noctuidae)
  55. Eikenwespvlinder – Synanthedon vespiformis – Wespvlinders (Sesiidae)
  56. Gamma uil – Autographa gamma – Uilen (Noctuidae)
  57. Geblokte stipspanner – Idaea emarginata – Spanners (Geometridae)
  58. Geel beertje – Eilema sororcula – Spinneruilen (Erebidae)
  59. Geelbruine herfstuil – Agrochola macilenta – Uilen (Noctuidae)
  60. Geelschouderspanner – Ennomos alniaria – Spanners (Geometridae)
  61. Gekraagde grasuil – Mythimna ferrago – Uilen (Noctuidae)
  62. Gele agaatspanner – Gandaritis pyraliata – Spanners (Geometridae)
  63. Gele eenstaart – Watsonalla binaria – Eenstaartjes (Drepanidae)
  64. Gele tijger – Spilosoma utea – Spinneruilen (Erebidae)
  65. Geoogde bandspanner – Xanthorhoe montanata – Spanners (Geometridae)
  66. Geoogde worteluil – Agrotis clavis – Uilen (Noctuidae)
  67. Gepluimde spanner – Colotois pennaria – Spanners (Geometridae)
  68. Gerande spanner – Lomaspilis marginata – Spanners (Geometridae)
  69. Gerimpelde spanner – Macaria liturata – Spanners (Geometridae)
  70. Gestippelde oogspanner – Cyclophora punctaria – Spanners (Geometridae)
  71. Gestreepte bremspanner – Perconia strigillaria – Spanners (Geometridae)
  72. Gestreepte goudspanner – Camptogramma bilineata – Spanners (Geometridae)
  73. Gestreepte tandvlinder – Drymonia dodonaea – Tandvlinders (Notodontidae)
  74. Gevlekte spikkelspanner – Alcis bastelbergeri – Spanners (Geometridae)
  75. Gewone bandspanner – Epirrhoe-alternata – Spanners (Geometridae)
  76. Gewone dwergspanner – Eupithecia vulgata – Spanners (Geometridae)
  77. Gewone gouduil – Xanthia icteritia – Uilen (Noctuidae)
  78. Gewone grasuil – Luperina testacea – Uilen (Noctuidae)
  79. Gewone heispanner – Ematurga atomaria – Spanners (Geometridae)
  80. Gewone spikkelspanner – Ectropis crepuscularia – Spanners (Geometridae)
  81. Gewone velduil – Agrotis segetum – Uilen (Noctuidae)
  82. Gewone worteluil – Agrotis exclamationis – Uilen (Noctuidae)
  83. Glad beertje – Eilema griseola – Spinneruilen (Erebidae)
  84. Granietuil – Lycophotia porphyrea – Uilen (Noctuidae)
  85. Grasbeertje – Coscinia cribraria – Spinneruilen (Erebidae)
  86. Graswortelvlinder – Apamea monoglypha – Uilen (Noctuidae)
  87. Grauwe monnik – Cucullia umbratica – Uilen (Noctuidae)
  88. Grijze dwergspanner – Eupithecia subfuscata – Spanners (Geometridae)
  89. Grijze stipspanner – Idaea aversata – Spanners (Geometridae)
  90. Groene bergspanner – Colostygia olivata – Spanners (Geometridae)
  91. Groene blokspanner – Acasis viretata – Spanners (Geometridae)
  92. Groene dwergspanner – Pasiphila rectangulata – Spanners (Geometridae)
  93. Groente uil – Lacanobia oleracea – Uilen (Noctuidae)
  94. Groot avondrood – Deilephila elpenor – Pijlstaarten (Sphingidae)
  95. Grote beer – Arctia caja – Spinneruilen (Erebidae)
  96. Grote spikkelspanner – Hypomecis roboraria – Spanners (Geometridae)
  97. Grote voorjaarsspanner – Agriopis marginaria – Spanners (Geometridae)
  98. Haarbos – Ochropleura plecta – Uilen (Noctuidae)
  99. Hagendoornvlinder – Opisthograptis luteolata – Spanners (Geometridae)
  100. Hagenheld – Lasiocampa quercus – Spinners (Lasiocampidae)
  101. Halmrupsvlinder – Weidehalmuiltje – Mesapamea – secalis secalella – Uilen (Noctuidae)
  102. Halvemaanvlinder – Selenia tetralunaria – Spanners (Geometridae)
  103. Hazelaaruil – Colocasia coryli – Uilen (Noctuidae)
  104. Heidedwergspanner – Eupithecia satyrata – Spanners (Geometridae)
  105. Heideringelrups – Malacosoma castrense – Spinners (Lasiocampidae)
  106. Heidewortelboorder – Phymatopus hecta – Wortelboorders (Hepialidae)
  107. Helmkruidvlinder (rups) – Cucullia scrophulariae – Uilen (Noctuidae)
  108. Hennepnetelspanner – Perizoma alchemillata – Spanners (Geometridae)
  109. Herculesje – Selenia dentaria – Spanners (Geometridae)
  110. Herfstspanner – Epirrita dilutata – Spanners (Geometridae)
  111. Hopsnuituil – Hypena rostralis – Spinneruilen (Erebidae)
  112. Houtspaander – Axylia putris – Uilen (Noctuidae)
  113. Huismoeder – Noctua pronuba – Uilen (Noctuidae)
  114. Huisuil – Paradrina clavipalpis – Uilen (Noctuidae)
  115. Hyena – Cosmia trapezina – Uilen (Noctuidae)
  116. Iepentakvlinder – Ennomos autumnaria – Spanners (Geometridae)
  117. Jeneverbesspanner – Thera juniperata – Spanners (Geometridae)
  118. Kamperfoelie uil – Xylocampa areola – Uilen (Noctuidae)
  119. Karmozijnrood weeskind – Catocala sponsa – Spinneruilen (Erebidae)
  120. Klaverblaadje – Macaria notata – Spanners (Geometridae)
  121. Klaverspanner – Chiasmia clathrata Spanners (Geometridae)
  122. Kleine beer – Phragmatobia fuliginosa – Spinneruilen (Erebidae)
  123. Kleine breedbandhuismoeder – Noctua janthina – Uilen (Noctuidae)
  124. Kleine groenbandspanner – Colostygia pectinataria – Spanners (Geometridae)
  125. Kleine hagenheld – Lasiocampa trifolii – Spinners (Lasiocampidae)
  126. Kleine herculesspanner – Cepphis advenaria – Spanners (Geometridae)
  127. Kleine hermelijnvlinder – Furcula furcula – Tandvlinders (Notodontidae)
  128. Kleine huismoeder – Noctua interjecta – Uilen (Noctuidae)
  129. Kleine voorjaarsspanner – Agriopis leucophaearia – Spanners (Geometridae)
  130. Kleine voorjaarsuil – Orthosia cruda – Uilen (Noctuidae)
  131. Kleine wintervlinder – Operophtera brumata – Spanners (Geometridae)
  132. Kleine wortelhoutspanner – Electrophaes corylata – Spanners (Geometridae)
  133. Kleine zomervlinder – Hemithea aestivaria – Spanners (Geometridae)
  134. Kolibrievlinder – Macroglossum stellatarum – Pijlstaarten (Sphingidae)
  135. Koolbandspanner – Xanthorhoe designata – Spanners (Geometridae)
  136. Kooluil – Mamestra brassicae – Uilen (Noctuidae)
  137. Kromzitter – Asteroscopus sphinx – Uilen (Noctuidae)
  138. Lente orvlinder – Achlya flavicornis – Eenstaartjes (Drepanidae)
  139. Leverkleurige spanner – Euchoeca nebulata – Spanners (Geometridae)
  140. Licht visstaartje – Nola aerugula – Visstaartjes (Nolidae)
  141. Lieveling – Timandra comae – Spanners (Geometridae)
  142. Ligusterpijlstaart – Sphinx ligustri – Pijlstaarten (Sphingidae)
  143. Lijnsnuituil – Zanclognatha tarsipennalis – Spinneruilen (Erebidae)
  144. Lindeknotsvlinder – Plagodis dolabraria – Spanners (Geometridae)
  145. Lindepijlstaart – Mimas tiliae – Pijlstaarten (Sphingidae)
  146. Maanuiltje – Cosmia pyralina – Uilen (Noctuidae)
  147. Marmerspanner – Ecliptopera silaceata – Spanners (Geometridae)
  148. Meidoornuil – Allophyes oxyacanthae – Uilen (Noctuidae)
  149. Meldevlinder – Trachea atriplicis – Uilen (Noctuidae)
  150. Meriansborstel – Calliteara pudibunda – Spinneruilen (Erebidae)
  151. Metaalvlinder – Adscita statices – Bloeddrupjes (Zygaenidae)
  152. Moeraswalstrospanner – Orthonama vittata – Spanners (Geometridae)
  153. Naaldboombeertje – Eilema depressa – Spinneruilen (Erebidae)
  154. Nachtpauwoog – Saturnia pavonia – Nachtpauwogen (Saturniidae)
  155. Najaarsspanner – Agriopis aurantiaria – Spanners (Geometridae)
  156. Nunvlinder – Orthosia gothica – Uilen (Noctuidae)
  157. Open breedbandhuismoeder – Kleine breedbandhuismoeder – Noctua janthe janthina – Uilen (Noctuidae)
  158. Oranje berkenspanner – Archiearis parthenias – Spanners (Geometridae)
  159. Oranje bruinbandspanner – Cidaria fulvata – Spanners (Geometridae)
  160. Oranje dwergspanner – Eupithecia icterata – Spanners (Geometridae)
  161. Oranje iepentakvlinder – Angerona prunaria – Spanners (Geometridae)
  162. Oranje wortelboorder – Triodia sylvina – Wortelboorders (Hepialidae)
  163. Oranjegeel halmuiltje – Oligia fasciuncula – Uilen (Noctuidae)
  164. Paardenbloemspanner – Idaea seriata – Spanners (Geometridae)
  165. Paddenstoeluil – Parascotia fuliginaria – Spinneruilen (Erebidae)
  166. Papegaaitje – Chloroclysta siterata – Spanners (Geometridae)
  167. Pauwoogpijlstaart – Smerinthus ocellata – Pijlstaarten (Sphingidae)
  168. Peper en zoutvlinder – Biston betularia – Spanners (Geometridae)
  169. Perentak – Phigalia pilosaria – Spanners (Geometridae)
  170. Perzikkruiduil – Melanchra persicariae – Uilen (Noctuidae)
  171. Piramidevlinder – Amphipyra pyramidea – Uilen (Noctuidae)
  172. Plakker – Lymantriadispar – Spinneruilen (Erebidae)
  173. Populierenpijlstaart – Laothoe populi – Pijlstaarten (Sphingidae)
  174. Populierentandvlinder – Gluphisia crenata – Tandvlinders (Notodontidae)
  175. Puntige zoomspanner – Epione repandaria – Spanners (Geometridae)
  176. Puta uil – Agrotis puta – Uilen (Noctuidae)
  177. Rietvink – Euthrix potatoria – Spinners (Lasiocampidae)
  178. Ringspikkelspanner – Hypomecis punctinalis – Spanners (Geometridae)
  179. Rode dennenspanner – Hylaea fasciaria – Spanners (Geometridae)
  180. Rondvleugelbeertje – Thumatha senex – Spinneruilen (Erebidae)
  181. Roodbandbeer – Diacrisia sannio – Spinneruilen (Erebidae)
  182. Rood weeskind – Catocala nupta – Spinneruilen (Erebidae)
  183. Roodkopwinteruil – Conistra erythrocephala – Uilen (Noctuidae)
  184. Roodstreepspanner – Rhodometra sacraria – Spanners (Geometridae)
  185. Roomkleurige stipspanner – Scopula floslactata – Spanners (Geometridae)
  186. Satijnvlinder – Leucoma salicis – Spinneruilen (Erebidae)
  187. Schaapje – Acronictam leporina – Uilen (Noctuidae)
  188. Schaduwsnuituil – Herminia tarsicrinalis – Spinneruilen (Erebidae)
  189. Schedeldrager – Craniophora ligustri – Uilen (Noctuidae)
  190. Schermbloemendwergspanner -Eupithecia tripunctaria – Spanners (Geometridae)
  191. Schijnnonvlinder – Panthea coenobita – Uilen (Noctuidae)
  192. Schijnpiramidevlinder – Amphipyra berbera – Uilen (Noctuidae)
  193. Schildstipspanner – Idaea biselata – Spanners (Geometridae)
  194. Schimmelspanner – Dysstroma truncata – Spanners (Geometridae)
  195. Sint jacobsvlinder – Tyria jacobaeae – Spinneruilen (Erebidae)
  196. Sint-jansvlinder – Zygaena filipendulae – Bloeddrupjes (Zygaenidae)
  197. Slawortelboorder – Korscheltellus lupulinus – Wortelboorders (Hepialidae)
  198. Spurrie uil – Anarta trifolii – Uilen (Noctuidae)
  199. Streepjesdwergspanner – Eupithecia intricata – Spanners (Geometridae)
  200. Streepkokerbeertje – Eilema complana – Spinneruilen (Erebidae)
  201. Stro uiltje – Rivula sericealis – Spinneruilen (Erebidae)
  202. Taxusspikkelspanner – Peribatodes rhomboidaria – Spanners (Geometridae)
  203. Tweekleurige uil – Hecatera bicolorata – Uilen (Noctuidae)
  204. Tweestip orvlinder – Ochropacha duplaris – Eenstaartjes (Drepanidae)
  205. Tweestreepvoorjaarsuil – Orthosia cerasi – Uilen (Noctuidae)
  206. Varenspanner – Petrophora chlorosata – Spanners (Geometridae)
  207. Variabele eikenuil – Nycteola revayana – Visstaartjes (Nolidae)
  208. Variabele grasuil – Apamea crenata – Uilen (Noctuidae)
  209. Variabele voorjaarsuil – Orthosia incerta – Uilen (Noctuidae)
  210. Veelvraat – Macrothylacia rubi – Spinners (Lasiocampidae)
  211. Vierbandspanner – Xanthorhoe ferrugata – Spanners (Geometridae)
  212. Vierbandspanner spec. – Xanthorhoe ferrugataspadicearia – Spanners (Geometridae)
  213. Viervlakvlinder – Lithosia quadra – Spinneruilen (Erebidae)
  214. Vlekstipspanner – Idaea dimidiata – Spanners (Geometridae)
  215. Vliervlinder – Ourapteryx sambucaria – Spanners (Geometridae)
  216. Vogelwiekje – Dypterygia scabriuscula – Uilen (Noctuidae)
  217. Volgeling – Noctua comes – Uilen (Noctuidae)
  218. Voorjaarsboomspanner – Alsophila aescularia – Spanners (Geometridae)
  219. Voorjaarsdwergspanner – Eupithecia abbreviata – Spanners (Geometridae)
  220. Voorjaarsspanner – Apocheima hispidaria – Spanners (Geometridae)
  221. Wachtervlinder – Eupsilia transversa – Uilen (Noctuidae)
  222. Walstrospanner – Costaconvexa polygrammata – Spanners (Geometridae)
  223. Wapendrager – Phalera bucephala – Tandvlinders (Notodontidae)
  224. Wederikdwergspanner – Anticollix sparsata – Spanners (Geometridae)
  225. Wilgengouduil – Xanthia togata – Uilen (Noctuidae)
  226. Wilgenhoutvlinder – Cossus cossus – Houtboorders (Cossidae)
  227. Wilgenschorsvlinder – Parastichtis ypsillon – Uilen (Noctuidae)
  228. Wit spannertje – Asthena albulata – Spanners (Geometridae)
  229. Witlijntandvlinder – Drymonia querna – Tandvlinders (Notodontidae)
  230. Witte grijsbandspanner – Cabera pusaria – Spanners (Geometridae)
  231. Witte schaduwspanner – Lomographa temerat – Spanners (Geometridae)
  232. Witte tijger – Spilosoma lubricipeda – Spinneruilen (Erebidae)
  233. Witvlakdwergspanner – Eupithecia succenturiata – Spanners (Geometridae)
  234. Witvlakvlinder – Orgyia antiqua – Spinneruilen (Erebidae)
  235. Wolfsmelkpijlstaart – Hyles euphorbiae – Pijlstaarten (Sphingidae)
  236. Wortelhoutspanner – Eulithis prunata – Spanners (Geometridae)
  237. Zandhalmuiltje – Mesoligia furuncula – Uilen (Noctuidae)
  238. Zilverstreep – Deltote bankiana – Uilen (Noctuidae)
  239. Zomervlinder – Geometra papilionaria – Spanners (Geometridae)
  240. Zuringspanner – Lythria cruentaria – Spanners (Geometridae)
  241. Zuringuil – Acronicta rumicis – Uilen (Noctuidae)
  242. Zwart beertje – Atolmis rubricollis – Spinneruilen (Erebidae)
  243. Zwartbandspanner – Xanthorhoe fluctuata – Spanners (Geometridae)
  244. Zwarte c uil – Xestia c nigrum – Uilen (Noctuidae)
  245. Zwarte herfstspinner – Poecilocampa populi – Spinners (Lasiocampidae)
  246. Zwarte w vlinder – Macaria wauaria – Spanners (Geometridae)
  247. Zwartkamdwergspanner – Gymnoscelis rufifasciata – Spanners (Geometridae)
  248. Zwartstipvlinder – Agrochola lota – Uilen (Noctuidae)
  249. Zwartvlekwinteruil – Conistra rubiginosa – Uilen (Noctuidae)