Manlief had goed geslapen liet hij weten vanmorgen, maar hij was nog steeds doodmoe.
Het bloedprikken, was moeilijk gegaan, uiteindelijk moest de laborante het op de oude manier doen, dmv een vingerprik. Omdat het vandaag toch vrijdag de 13e is , had hij ook maar gelijk de vakantie maar geannuleerd .
Later op de ochtend liet manlief weten dat het Hb is wederom is gezakt van 5.5 naar 5.0.
De MDL arts vond het ook allemaal te lang duren , zij wil vaart achter de operatie zetten .
Vanmiddag was ik samen met onze jongste dochter op bezoek bij manlief in het ziekenhuis . Bij binnenkomst, lag manlief tamelijk uitgeteld op het bed.
Aanvankelijk was hij erg geëmotioneerd. Hij vertelde dat hij weer helemaal lek was geprikt. Omdat manlief bloed verliest vereist het protocol dat er dan een extra infuusnaald wordt aangebracht, dit is nodig om een snelle toediening van bloed of infuusvloeistoffen mogelijk te maken.
Maar het lukte de verpleegkundigen niet om een nieuwe infuusnaald aan te brengen. Na een aantal mislukte pogingen werd besloten om een nieuwe infuusnaald met behulp van echogeleiding te plaatsen. Daarvoor zou manlief met een rolstoel naar de Verkoeverruimte gebracht worden voor die echogeleiding.. Het lukte manlief nauwelijks nog een paar passen te lopen, om in de rolstoel te gaan zitten, en dat had hem erg aangegrepen. Uiteindelijk hebben ze hem met bed en al naar beneden naar de verkoeverruimte gebracht.
Manlief was doodop vanmiddag na een klein uurtje bezoek,had hij het ook helemaal gehad.
Onze jongste dochter en ik zijn in Apeldoorn gebleven . Manlief kreeg nadat wij waren weg gegaan vanmiddag weer een bloedtransfusie .
Met het tweede bezoekuur, troffen we een totaal andere man aan, hij reageerde weer alert, en hij kreeg weer wat kleur in zijn gezicht. De toilet gang kon hij weer geheel zelfstandig zonder hulp, kortom een herboren man . Vanavond tijdens het bezoekuur kreeg hij digitaal de preoperatieve vragenlijst gestuurd